Jakie są korzyści zdrowotne z tańca?

Jakie są korzyści zdrowotne z tańca?

Data dodania:
Kategoria: Kultura i sztuka
Ocena
0.00

Taniec to świetna zabawa, która daje dużo frajdy, a do tego jest doskonałym lekarstwem na złe samopoczucie, lepszą figurę oraz zdrowie fizyczne. Nie masz chyba wątpliwości, że najlepiej zacząć tańczyć systematycznie już od dzisiaj? Jeżeli myślisz sobie, że nie umiesz tańczyć i głupio Ci jest z tego powodu zacząć, to nie myśl tak! Nie musisz być od razu mistrzem w tańcu, żeby móc zasłużyć na miano tych ćwiczeń. Wystarczy, że na początku dobrze się będziesz bawił poprzez wygłupy!

Taniec a hormon szczęścia

Taniec pobudza do działania endorfiny, inaczej hormony szczęścia. Wpływa na nasze lepsze samopoczucie, jednocześnie pobudzając nasze zmysły. Istotnym elementem jest dodatkowo muzyka, od której w dużej mierze zależy nasze nastawienie. Taniec świetnie poprawia humor oraz działa pozytywnie na naszą motywację w ciągu dnia.

Akceptacja oraz świadomość własnego ciała za sprawą tańca 

Kiedy tańczymy, poznajemy swoje ciało. Polepszamy koordynację ruchową, ale przede wszystkim zmierzamy do samoakceptacji. Tańcząc, rozluźniamy swoje spięte ciało, uzewnętrzniamy siebie oraz swoje emocje. Częsta aktywność pozwala poznać własne możliwości, jak również zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Dlaczego warto tańczyć? 

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, w wielu przypadkach takich, które sprawiają, że czujemy się sfrustrowani albo źli. Wszelkie negatywne emocje gromadzą się w naszym organizmie, co wywołuje, że nasz humor jest najzwyczajniej w świecie zły. Taniec jest wspaniałym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Przez taniec można dodatkowo podarować pozytywne emocje, takie jak radość czy szczęście oraz zarazić pozytywnym nastawieniem, otaczających nas ludzi.

Poprawa sprawności fizycznej z wykorzystaniem tańca 

Gdy tańczymy, aktywujemy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu usprawnia się nasza kondycja, a także sprawność fizyczna. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeśli można więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego wspaniałym przykładem.

Taniec a poprawa sylwetki

Jeśli Twój poranny jogging Cię męczy, a ćwiczenia fizyczne nastręczają brakiem chęci, to podpowiadamy Ci idealny sposób na wspaniałą figurę. Jest to oczywiście taniec. Potrafi on zdziałać cuda. Sylwetka staje się smukła i elastyczna, a kilogramy uciekają. Twój okrągły brzuch czy zbyt mocne boczki nie mają szansy przetrwać. Nogi stają się długie i smukłe, a talia przypomina klepsydrę. Chyba już nie potrzebujesz więcej dowodów?

Autor artykułu
Ewelina Makowska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
taniec hormon szczęścia koordynacja ruchowa sprawność fizyczna
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jakie są korzyści zdrowotne z tańca?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Po czym poznasz dobry film kryminalny?
Data dodania:
Taniec to świetna zabawa, która daje dużo frajdy, a do tego jest doskonałym lekarstwem na złe samopoczucie, lepszą figurę oraz zdrowie fizyczne. Nie masz chyba wątpliwości, że najlepiej zacząć tańczyć systematycznie już od dzisiaj? Jeżeli myślisz sobie, że nie umiesz tańczyć i głupio Ci jest z tego powodu zacząć, to nie myśl tak! Nie musisz być od razu mistrzem w tańcu, żeby móc zasłużyć na miano tych ćwiczeń. Wystarczy, że na początku dobrze się będziesz bawił poprzez wygłupy!Taniec a hormon szczęściaTaniec pobudza do działania endorfiny, inaczej hormony szczęścia. Wpływa na nasze lepsze samopoczucie, jednocześnie pobudzając nasze zmysły. Istotnym elementem jest dodatkowo muzyka, od której w dużej mierze zależy nasze nastawienie. Taniec świetnie poprawia humor oraz działa pozytywnie na naszą motywację w ciągu dnia.Akceptacja oraz świadomość własnego ciała za sprawą tańca Kiedy tańczymy, poznajemy swoje ciało. P...