Jak poradzić sobie przy nauce testów?

Jak poradzić sobie przy nauce testów?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Nauka do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy jest czasochłonna i wymaga dużego zaangażowania. Pomimo tego, nie jesteś w stanie zdać kolejnego testu. Co jest tego przyczyną? Często powodem jest niewłaściwe podejście do nauki. Mowa o tym, że czasami kursanci poświęcają bardzo dużo czasu na naukę i nic im z tego nie wychodzi. W tym momencie jest potrzebne coś innego. Sprawdź poniżej, jak uczyć się testów na prawo jazdy, aby zdać egzamin?

Jak wygląda egzamin teorii na prawo jazdy kategorii B?

Na rozwiązanie 32 pytań w zestawie masz 25 minut, gdzie 20 z nich to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! Na każde pytanie możesz dać jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każda animacja jest jednorazowa, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po ukończonym czasie na pytanie automatycznie jesteś przeniesiony do następnego. Za każde pytanie bez odpowiedzi dostajesz 0 punktów, a poszczególne pytania zależnie od istotności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być warte 3, 2, albo 1 punkt. Aby zdać, musisz zdobyć 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, niemniej jednak osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu nowych kierowców na drogach. Dodatkowo wszystkie pytania są ogólnodostępne oraz otrzymuje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Jazda samochodem to nie tylko teoria!

Na początku należałoby uświadomić sobie, że całość wiedzy, którą poznajemy na kursach, albo pozyskujemy poprzez czytanie podręczników przygotowujących, może być nam potrzebna w prawdziwym życiu. W końcu zrozumienie jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo bądź co oznacza dany znak, jest niezbędne, aby nie powodować zagrożenia na drodze. W związku z tym o wiele łatwiej będzie nam się uczyć poszczególnych działów, gdy zrozumiemy, że przez nasz brak wiedzy czy też chwilowe zapomnienie któregoś aspektu, komuś może stać się po prostu krzywda.

Jak dobrze przygotować się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B?

Przede wszystkim nie pomijaj lekcji na kursach, stawiaj się na nie wypoczęty i nie planuj imprez do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zapamiętać wszelkie pytania z bazy. Zacznij się uczyć stosownie wcześnie, przynajmniej 2 tygodnie przed testem. Powinno to starczyć, by zdać, jeżeli podejdziemy do tematu starannie oraz będziemy każdego dnia robić jakąś cześć materiału.

Za każdym razem czytaj wyjaśnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to porządniej zrozumieć błędne odpowiedzi, a te dobre mocniej zapiszą się w twojej pamięci. Przerabiaj materiał działami. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj sobie np. kilkudziesięciu stron książki prowadzącej na ostatnią chwilę. Mało osób ma tak dobrą pamięć, aby zachować w pamięci połowę z tego w ciągu dwóch dni, a co dopiero taką ilość. Dokładnie czytaj pytania i nie odpowiadaj na pamięć. Nadzwyczaj często do dwóch różnych pytań pojawia się ta sama animacja czy też zdjęcie, a jedno słówko może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy – nie daj się zaskoczyć!

Nawet najlepiej wyuczony kursant może w chwili stresu na egzaminie teoretycznym zapomnieć najprostszych rzeczy. Gdy nadejdzie ten dzień, nie zapomnij o dowodzie osobistym, który jest gwarantem przystąpienia do egzaminu. Przyjdź pod sale wcześniej niż wyznaczona godzina. Da Ci to komfort psychiczny. Kiedy egzaminator zawoła kursantów do środka, zajmij miejsce i wysłuchaj, co ma do powiedzenia. Po czym do dzieła! Na pewno Ci się uda!

Autor artykułu
Jarosława Jankowska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
nauka jazdy egzamin teoretyczny na prawo jazdy
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Czym jest certyfikat Cambridge?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Jak poradzić sobie przy nauce testów?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Czym jest certyfikat Cambridge?
Data dodania:
Nauka do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy jest czasochłonna i wymaga dużego zaangażowania. Pomimo tego, nie jesteś w stanie zdać kolejnego testu. Co jest tego przyczyną? Często powodem jest niewłaściwe podejście do nauki. Mowa o tym, że czasami kursanci poświęcają bardzo dużo czasu na naukę i nic im z tego nie wychodzi. W tym momencie jest potrzebne coś innego. Sprawdź poniżej, jak uczyć się testów na prawo jazdy, aby zdać egzamin?Jak wygląda egzamin teorii na prawo jazdy kategorii B?Na rozwiązanie 32 pytań w zestawie masz 25 minut, gdzie 20 z nich to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! Na każde pytanie możesz dać jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każda animacja jest jednorazowa, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po ukończonym czasie na pytanie automatycznie jesteś przeniesiony do następnego. Za każde pytanie bez odpowiedzi dostajesz 0 punktów, a poszczególne pytania zależnie od istot...