Jak dobrze przygotować się do wycieczki po parkach narodowych w USA?

Jak dobrze przygotować się do wycieczki po parkach narodowych w USA?

Data dodania:
Ocena
0.00

Co wypada wiedzieć przed wyjazdem do Stanów? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, zapoznaj się z naszym tekstem. Informujemy w nim, jaki transport jest najlepszy, co zabrać na camping oraz co jest najważniejsze podczas zwiedzania parków narodowych. Koniecznie przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz wiedzieć, co spakować do walizki.

Transport w Stanach Zjednoczonych – jaki wybrać?

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – w końcu musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Z tej przyczyny załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem auta to kluczowa sprawa.

Po pierwsze należy zadać sobie kilka pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wynająć auto, oraz w jakim je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że oddanie wynajętego samochodu w innym miejscu nierzadko wiąże się z wyższymi kosztami. Prócz tego istotne jest wykupienie właściwego ubezpieczenia.

Dodatkowo należy pamiętać, że kierować autem może jedynie ta osoba, na jaką zostanie ono wynajęte, żeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o wykupieniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym kluczową sprawą jest długość tripa, czyli na ile dni trzeba wynająć auto.

Proces wynajmu samochodu – jak wygląda w USA?

Proces wypożyczenia auta w Stanach Zjednoczonych może wydawać się skomplikowany, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz stosownie przygotowany. Żeby uniknąć przepłacania za wynajem i dodatkowych opłat lub kar wynikających z niewiedzy, wskazane jest wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wyżej pytania i wybrać odpowiednie auto na swoją wymarzoną podróż.

Parki Narodowe w USA – które są warte uwagi?

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych to zdecydowanie przepiękne i warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Zaczynając z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze nawet Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion lub Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest wiele i łatwo zaplanować znakomitą trasę z całkiem krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest w większości wypadków odpłatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, bądź opłacić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, wskazane jest zrobić rozpoznanie przed wjazdem do każdego z parków, żeby wiedzieć, na które szlaki wskazane jest się udać i nie tracić zbyt dużo czasu.

O czym musisz wiedzieć, zanim zobaczysz Park Narodowy?

Na wjeździe otrzymuje się wszystkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz ze wschodem słońca i kończyć hike tuż przed zachodem. Powinno się pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingach, bowiem niedźwiadki są niezwykle sprytne i umieją dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Możliwości spania na roadtripie są różne, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to z dużym wyprzedzeniem. Inną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zarezerwować pokój w motelach, których jest mnóstwo na trasie i wcale nie jest to dużo kosztowniejsze rozwiązanie.

Camping w USA – co będzie Ci potrzebne?

Najpotrzebniejszy jest oczywiście ekwipunek, taki jak śpiwory, maty do spania, poduszki i namiot. Te rzeczy jednak są bardzo ciężkie i najgorszym pomysłem byłoby przewożenie ich z Polski. Najlepiej zakupić je w sporym supermarkecie w USA, a dzięki temu zaoszczędzisz nieco pieniędzy. Warto przy okazji zakupić bidon na wodę, kremy z filtrem oraz potrzebne leki i opatrunki.

Autor artykułu
Ambroży Kołodziej
Oceń artykuł
Tagi artykułu
Yosemite Sequoia Death Valley Las Vegas Grand Canyon Los Angeles Zion Bryce Canyon w Utah
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów

Co wypada wiedzieć przed wyjazdem do Stanów? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, zapoznaj się z naszym tekstem. Informujemy w nim, jaki transport jest najlepszy, co zabrać na camping oraz co jest najważniejsze podczas zwiedzania parków narodowych. Koniecznie przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz wiedzieć, co spakować do walizki.Transport w Stanach Zjednoczonych – jaki wybrać?Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – w końcu musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Z tej przyczyny załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem auta to kluczowa sprawa.Po pierwsze należy zadać sobie kilka pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wynająć auto, oraz w jakim je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że oddanie wynajętego sa...